Návody a rady, jak pečovat o seniora doma? Zde najdete inspiraci!

Ocitli jste se náhle v situaci, že musíte začít pečovat o seniora, nebo o něj už delší dobu pečujete a cítíte, že by se vám hodila rada, návod, nebo menší pomoc? Objevte spolu s námi projekt Pečuj doma, který vše praktické sdružuje na jednom místě.

Projekt Pečuj doma realizuje od roku 2013 Diakonie Českobratrské církve evangelické. Jejich pomocná ruka má přitom mnoho podob. Její pomyslné podání vám, jakožto lidem, kteří doma pečují o seniora, může proběhnout třeba tak, že si otevřete jejich webové stránky www.pecujdoma.cz a prolistujete si několik rubrik, které přehledně návštěvníkům nabízejí.

Nejnázornější rady dostanete v rubrice Příručky a videa, kde najdete množství videí s příklady konkrétních výkonů, které budete muset pravidelně provádět. Začít můžete například správným měřením tlaku, hygienickou péčí o znečištěného, přikládáním plen u ležícího nemocného nebo se naučit způsoby masáže zad, uvolňování dýchacích cest nebo postup na vertikalizaci opečovávaného. Využít můžete i psané příručky dostupné ve stejné záložce.

V rubrice škola pečování zase najdete aktuální články související právě s tématem pečování o seniory. Dotýkají se zde i citlivých témat, jako jsou například návrhy na omezení svéprávnosti, příznaky demence, rady pro pečující o osoby s Alzheimerovou nemocí nebo podávání množství léků.

Dále kromě on-line poradny nabízí projekt Pečuj doma také pravidelné akce a kurzy, na které se může přihlásit jak ten, kdo o někoho pečovat teprve začíná, tak i člověk, něhož se týká dlouhodobá péče a chce se v některých oblastech zdokonalit. K dispozici jsou i podpůrné skupiny v Praze, Hradci Králové a Valašské Meziříčí. 

Inspiraci najdete i v novinách, které vycházejí čtvrtletně a jsou taktéž k dispozici na stránkách organizace.

https://www.pecujdoma.cz/noviny-pecuj-doma/