V rámci projektu Starám se a pracuji budou pro Vás každý týden v on line chatu k dispozici experti a expertky poradny.

Už tento čtvrtek 9. dubna v době od 15 do 17 hodin budete mít možnost ptát se odborníka na finanční poradenství Ing. Radka Hábla

Experti a expertky poradny:

Sociální a zdravotní poradenství – Ing. Renata Kainráthová

Skvěle se orientuje v oblasti sociálních a zdravotních služeb, ráda vám poradí se všemi možnostmi podpory, na které máte jako neformálně pečující nárok. Dlouhodobě působí jako vedoucí pečovatelské služby a denního stacionáře G-centrum Tábor a je viceprezidentkou Asociace sociálních služeb ČR pro terénní služby.


Sociální a zdravotní poradenství – Mgr. Marie Havrlíková

Řešíte otázky pomoci z oblastí sociálních a zdravotních služeb? Paní Mgr. Havrlíková Vám velmi ráda poradí. S projektem spolupracuje od června 2019, na poli sociálních služeb, sociální práce a poradenství ovšem působí dlouhodobě a úzce spolupracuje s organizacemi jako jsou Život 90 či Remedium.


Sociální a zdravotní poradenství – Ing. Bc. Jan Sembdner

Dlouhodobě působí v oblasti pobytových i terénních sociálních služeb pro seniory, i proto je jedním z našich odborníků na podporu a pomoc v oblasti sociálních a zdravotních služeb. Je součástí centra sociálních služeb Jiříkov a zaměřuje na osoby s Alzheimerovou chorobou.


Psychologické poradenství – Mgr. Adriana De Martini

Je aktivní v soukromé psychologické praxi a v naší mobilní poradně předává své zkušenosti a rady v rámci psychologické a psychoterapeutické podpory. Dlouhodobě také působí v oblasti rozvoje lidských zdrojů, aktuálně je vedoucím HR ve společnosti Porsche Česká republika.


Psychologické poradenství – Mgr. Hana Boháčková

V psychologické praxi se dlouhodobě zabývá oblastí mezilidských vztahů a řešením stresových a krizových situací, mezi než často také patří řešení problémů v rámci neformální péče. V naší mobilní poradně poskytuje pomoc v rámci psychologické a psychoterapeutické podpory.


Právní poradenství – Mgr. Jan Toman

Pokud v rámci neformální péče potřebujete radu právníka, jste na správném místě! Mgr. Jan Toman s naší mobilní poradnou, spolupracuje od září 2018, dlouhodobě přitom působí jako advokát v advokátní kanceláři Jan Toman a dlouhodobě spolupracuje i s Byznysem pro společnost.


Finanční poradenství – Ing. Radek Hábl

Trápí-li vás dluhy nebo se zadlužení bojíte, náš odborník vám pomůže najít správnou cestu. V mobilní poradně poskytuje podporu a poradenství v oblasti rizik, prevence a řešení zadluženosti. S projektem spolupracuje od března 2019. Dlouhodobě působil v korporátním sektoru, poté v neziskovém sektoru a veřejném sektoru, (spolupracuje s Úřadem vlády). Stál u zrodu projektu Mapa exekucí.


Mgr. Šárka Homfray

Je právní expertkou v poradně „Starám se a pracuji.“ Profesně se věnuje zejména pracovnímu a služebnímu právu, zabývá se nerovným zacházením a diskriminací, genderovými aspekty práva a světa práce. Orientuje se i na budoucnost trhu práce a pracovních oborů a jejich proměny, zejména ve spojení s digitalizací a kybernetickou bezpečností. Zajímá se o stereotypy a generalizace a jejich vliv na náš každodenní život.