Naše mobilní poradna Starám se a pracuji nabízí celou škálu služeb, které mohou bezplatně využít ti, kdo o někoho neformálně pečují, jde například o poradenství psychologa, sociální pracovnice nebo právníka. Kdo všechno má na tuto pomoc nárok? Připravili jsme pro vás přehled.


Jaké jsou podmínky naší bezplatné poradny?


Musí jít o pečující o osobu blízkou tedy o rodiče – matka/otec; manžel, manželka, bratr, sestra, tchyně, tchán, či děti vyžadující též dlouhodobou péči.

Služeb poradny mohou využít i další rodinní příslušníci osob, kteří se také podílí na péči.

Veškeré služby poradny jsou bezplatné, v rámci poradny je možné poskytnout až 40 hodin podpory osobám, které neformálně pečují, tedy se starají a pracují.  

Poradenství musí probíhat v Praze, nicméně není podstatné, kde zájemci o poradnu skutečně žijí a kde pečují.

Zájemci o poskytnutí podpory a služeb mobilní poradny musí pouze podepsat
čestné prohlášení, že pečují o osobu blízkou. Prohlášení Vám poskytneme v
průběhu kontaktu s námi. Pokud budete mít zájem o dlouhodobější podporu,
požádáme vás pak o podepsání dohody o zapojení do projektu.

Jakou konkrétní pomoc nabízíme?


Naši odborníci se vyznají v sociálním a zdravotním poradenství.

Dokážeme vám poradit i s možnostmi dostupné finanční podpory, ale také podat informace o terénních a pobytových službách.

Naše pomoc může mít individuální i skupinový charakter.

Nabízíme i služby psychologa, finanční poradenství včetně prevence finančních rizik a zadluženosti.

Poskytujeme také právní pomoc v oblasti pracovního práva a dalších souvisejících zákonů.


Kontaktní formulář a další kontakty

Ke kontaktování poradny můžete využít následující formulář, do kterého jednoduše napište svůj dotaz. My se vám co nejdříve ozveme!

Chcete-li využít služeb poradny, můžete také volat v pondělí, středu, pátek od 10 do 14.00 hodin na telefonní čísla:  

607 919 028 – Pavel Štern

724 133 138 – Jana Skalková

733 356 951 – Pavel Kučera

Po telefonu si pak můžete domluvit konkrétní schůzku a přitom využít celé škály služeb poradny bezplatně. Kontaktovat nás můžete také na e-mailové adrese poradna@byznysprospolecnost.cz.

Tým mobilní poradny Starám se a pracuji

V rámci naší poradny máte možnost získat rady, tipy a konzultace přímo od odborníků, kteří se na danou problematiku dlouhodobě zaměřují. Představujeme vám náš tým:

Mgr. Hana Boháčková

Poskytuje v mobilní poradně pomoc pro neformálně pečující v rámci psychologické a psychoterapeutické podpory. S projektem spolupracuje od září 2018.  V psychologické praxi se dlouhodobě zabývá oblastí mezilidských vztahů a řešením stresových a krizových situací.

Mgr. Adriana DeMartini

Poskytuje v mobilní poradně pomoc pro neformálně pečující v rámci psychologické a psychoterapeutické podpory. Dlouhodobě působí v oblasti rozvoje lidských zdrojů, aktuálně působí jako vedoucí HR ve společnosti Porsche Česká republika a je aktivní i v soukromé psychologické praxi.

Ing. Renata Kainráthová

Poskytuje v mobilní poradně podporu a pomoc v oblasti sociálních a zdravotních služeb. S projektem spolupracuje od září 2018.  Dlouhodobě působí jako vedoucí pečovatelské služby a denního stacionáře G-centrum Tábor a je viceprezidentkou Asociace sociálních služeb ČR pro terénní služby.

Ing. Bc. Jan Sembdner

Poskytuje v mobilní poradně podporu a pomoc v oblasti sociálních a zdravotních služeb. S projektem spolupracuje od října 2018.  Dlouhodobě působí v oblasti pobytových i terénních sociálních služeb pro seniory. Je součástí centra sociálních služeb Jiříkov a zaměřuje na osoby s Alzheimerovou chorobou.

Mgr. Jan Toman

Poskytuje v mobilní poradně právní podporu a poradenství. S projektem spolupracuje od září 2018.  Dlouhodobě působí jako advokát v advokátní kanceláři Jan Toman a dlouhodobě spolupracuje i s Byznysem pro společnost.

Ing. Radek Hábl

Poskytuje v mobilní poradně podporu a poradenství v oblasti rizik, prevence a řešení zadluženosti. S projektem spolupracuje od března 2019. Dlouhodobě působil v korporátním sektoru, poté v neziskovém sektoru a veřejném sektoru, (spolupracuje s Úřadem vlády). Stál u zrodu důležitého projektu Mapa exekucí.