Poradna

Poradna

Poradna pro neformálně pečující

Naše poradna Starám se a pracuji nabízí celou škálu služeb, které mohou ZDARMA využít ti, kdo o někoho neformálně pečují. Jde například o poradenství psychologa, sociální pracovnice nebo právníka. 
 

Kdo má nárok na využití pomoci?

 
Veškeré služby poradny jsou bezplatné, v rámci poradny je možné poskytnout až 60 hodin podpory osobám, které neformálně pečují, tedy se starají a pracují.  
 
Poradenství musí probíhat v Praze, nicméně není podstatné, kde zájemci o poradnu skutečně žijí a kde pečují.

Víme, jak je obzvláště v současné době důležité chránit zdraví vaše i vašich blízkých. Proto veškeré služby poradny poskytujeme také online prostřednictvím videohovoru přes aplikace Whatsapp, Skype, Zoom a Microsoft Team.

alt text
alt text
alt text
alt text

Jak spolupráce s námi probíhá?

Ozvěte se našim koordinátorům

 

Náš odborník s vámi projde váš případ a nastaví pro vás individuální plán podpory

 

Podle vaší potřeby čerpáte zdarma až 60 hodin konzultací právníka, sociálního poradce, psychologa a dalších.

 

Vyhodnotíme s vámi pomoc a případně navrhneme další kroky

 

Zaregistrujte se a využívejte našich služeb hned!

Abyste mohli bezplatně využít komplexních poradenských služeb projektu Starám se a pracuji, potřebujeme od vás pouze podepsat čestné prohlášení, že pečujete o osobu blízkou.

Pokud budete mít zájem o dlouhodobější podporu, požádáme vás o podepsání dohody o zapojení do projektu. Čerpat tak budete moci až 60 hodin naší podpory zdarma.
 

S čím vám můžeme pomoci?

Sociální a zdravotní poradenství pro neformální pečující

Vyznat se v systému sociálních a zdravotních služeb může být oříšek. Pomůžeme vám najít tu nejvhodnější a poradíme vám, o jaké příspěvky budete moci žádat.

Více

Psychologická pomoc a podpora neformálně pečujícím

Víme, že starat se o své nejbližší a ještě zvládat práci může být vyčerpávající fyzicky i psychicky. Když už nevíte kudy kam, psychologickou pomoc najdete u nás.

Více

Právní podpora pro neformálně pečující

Myslíte, že si nemůžete dovolit právníka? V naší poradně dostanete zdarma právní pomoc a rady v oblasti sociální a zdravotní, pracovního práva a dalších od opravdu zkušených odborníků.

Více

Finanční poradenství neformálně pečujícím

Jak vyjít s financemi při neformální péči, předcházet finančním rizikům nebo zadluženosti? Poradíme vám i o jakou podporu žádat u státu, zaměstnavatele nebo jaké máte možnosti v rámci soukromého pojištění.

Více


Naše pomoc může mít individuální i skupinový charakter.