Ocitli jste se v situaci, kdy pečujete o blízkého člověka?
Pečujete o nemocného partnera, rodiče nebo handicapované dítě a chodíte do zaměstnání?
Poradna Starám se a pracuji nabízí své služby ZDARMA pro každého, kdo se snaží skloubit práci s péčí o osobu blízkou nebo osobu žijící ve společné domácnosti. Registrovaní klienti poradny mohou využít až 60 hodin konzultací s odborným týmem poradny!
Nabízíme komplexní odbornou pomoc i jednorázové konzultace:
- Pomůžeme vám zorientovat se v prvních momentech, kdy začínáte pečovat. Poradíme vám i v nenadálých a krizových situacích.
- Poskytneme vám dlouhodobou komplexní podporu. Zjistíme vaše potřeby a společně s odborníky a odbornicemi poradny nastavíme plán individuální podpory.
- Chcete si domluvit individuální schůzku nebo máte nějaký dotaz? Zavolejte vedoucímu poradny Pavlu Šternovi na 607 919 028 (Po-Pá, 9:00–15:00) nebo nám napište na poradna@byznysprospolecnost.cz.
- V důsledku pandemie Covid-19 došlo k mnohým změnám v oblasti sociálních služeb a systému sociálního zabezpečení. Máme aktuální informace! Vysvětlíme vám, co je nového a na co si dát pozor.
Začínáte pečovat o osobu blízkou? Jaké by měly být vaše první kroky? V následujícím videu vám poradí Ing. Renata Kainráthová, naše expertka na sociální a zdravotní poradenství.
Neformálně pečujícím je téměř každý z nás, kdo pečuje o své stárnoucí rodiče nebo se stará o hendikepované nebo nemocné dítě či partnera nebo další rodinné příslušníky a členy společné domácnosti závislé na pomoci druhého. Například péče o stárnoucí příbuzné začíná zajištěním nákupů, úklidem domácnosti, zajištěním hotového jídla a později je to pomoc s oblékáním, osobní hygienou apod.
Přečtěte si desatero pro všechny, kteří začínají pečovat.
S čím vám můžeme pomoci?
Sociální a zdravotní poradenství pro neformálně pečující
Vyznat se v systému sociálních a zdravotních služeb může být oříšek. Pomůžeme vám najít tu nejvhodnější a poradíme vám, o jaké příspěvky budete moci žádat.
VícePsychologická pomoc a podpora pro neformálně pečující
Víme, že starat se o své nejbližší a ještě zvládat práci může být vyčerpávající fyzicky i psychicky. Když už nevíte kudy kam, psychologickou pomoc najdete u nás.
VícePrávní podpora pro neformálně pečující
Myslíte, že si nemůžete dovolit právníka? V naší poradně dostanete zdarma právní pomoc a rady v oblasti sociální a zdravotní, pracovního práva a dalších od zkušených odborníků.
VíceFinanční poradenství neformálně pečujícím
Jak vyjít s financemi při neformální péči, předcházet finančním rizikům nebo zadluženosti? Poradíme vám i o jakou podporu žádat u státu, zaměstnavatele nebo jaké máte možnosti v rámci soukromého pojištění.
VíceJak vám můžeme pomoci?
Využijte služeb naší poradny ZDARMA
Poradna
Naši odborníci jsou připraveni vám poskytnout komplexní poradenství v oblasti sociální, zdravotní, právní, finanční a psychologické. Čerpat můžete až 60 hodin služeb našich odborníků ZDARMA.
Jsme k dispozici také online prostřednictvím aplikací Whatsapp, Skype, Zoom a Microsoft Teams.
Potřebujete rychlou radu?
Zeptejte se nás
Napište zprávu do chatovacího okna vpravo dole nebo svůj dotaz položte zde.
Položit dotazOn line chat
Každý čtvrtek můžete pokládat své dotazy jednomu z našich odborníků
Následující chat607 919 028
Pondělí až pátek od 9 do 15 hodin můžete využít tato telefonní čísla:
724 133 138
739 311 486
Ano, poradenské služby našich odborníků jsou zdarma, neboť poradna pro neformálně pečující je součástí projektu Starám se a pečuji financovaného z prostředků Operačního programu zaměstnanost v rámci EU.
Možná stále váháte, jestli se náš program Podpora neformálně pečujících osob na trhu práce – Starám se a pracuji, týká i vás, protože si pod souslovím „neformální péče“ nedokážete představit konkrétní případy. Připravili jsme pro vás výběr toho, co nejčastěji lidé v takové situaci pro ostatní dělají.
Často jde o provádění osobní hygieny, polohování postele, oblékání, pomoc s jídlem, pomoc s mobilitou a podobně. Patří sem i starost o domácnost osoby, o kterou pečujete, či o domácnost, kterou s ní sdílíte, zde například uklízíte, chodíte na nákupy, vaříte nebo provádíte či zařizujete drobné opravy.
Do neformální péče patří i celkové organizování péče o dotyčného nebo vyhledávání různých služeb – sociálních služeb (například pečovatelské služby, denní stacionáře), lékařů, vzdělávacích zařízení, rehabilitačních zařízení a podobně.
Dotyční často doprovázejí nebo dopravují osobu, o kterou pečují, za sociálními službami, k lékaři, na úřad, do vzdělávacích zařízení a podobně, anebo jejím jménem s úřady přímo jednají.
Pokud stále váháte, využijte některý z kontaktů na našem webu, rádi vám pomůžeme veškeré pojmy osvětlit.
Help linka na psychologické poradenství
Úterý - liché týdny 15:00 – 17:00+420 602 620 308
Mgr. Hana Boháčková