Pro pečující

Vy pomáháte svým blízkým, my pomůžeme vám!

Ocitli jste se v situaci, kdy pečujete o blízkého člověka?

Pečujete o nemocného partnera, rodiče nebo handicapované dítě a chodíte do zaměstnání?

Poradna Starám se a pracuji nabízí své služby ZDARMA pro každého, kdo se snaží skloubit práci s péčí o osobu blízkou nebo osobu žijící ve společné domácnosti. Registrovaní klienti poradny mohou využít až 60 hodin konzultací s odborným týmem poradny!

Nabízíme komplexní odbornou pomoc i jednorázové konzultace:

 
Chci využít služeb poradny zdarma

Začínáte pečovat o osobu blízkou? Jaké by měly být vaše první kroky? V následujícím videu vám poradí Ing. Renata Kainráthová, naše expertka na sociální a zdravotní poradenství.

Neformálně pečujícím je téměř každý z nás, kdo pečuje o své stárnoucí rodiče nebo se stará o hendikepované nebo nemocné dítě či partnera nebo další rodinné příslušníky a členy společné domácnosti závislé na pomoci druhého. Například péče o stárnoucí příbuzné začíná zajištěním nákupů, úklidem domácnosti, zajištěním hotového jídla a později je to pomoc s oblékáním, osobní hygienou apod.
Přečtěte si desatero pro všechny, kteří začínají pečovat.

S čím vám můžeme pomoci?

Sociální a zdravotní poradenství pro neformálně pečující

Vyznat se v systému sociálních a zdravotních služeb může být oříšek. Pomůžeme vám najít tu nejvhodnější a poradíme vám, o jaké příspěvky budete moci žádat.

Více

Psychologická pomoc a podpora pro neformálně pečující

Víme, že starat se o své nejbližší a ještě zvládat práci může být vyčerpávající fyzicky i psychicky. Když už nevíte kudy kam, psychologickou pomoc najdete u nás.

Více

Právní podpora pro neformálně pečující

Myslíte, že si nemůžete dovolit právníka? V naší poradně dostanete zdarma právní pomoc a rady v oblasti sociální a zdravotní, pracovního práva a dalších od zkušených odborníků.

Více

Finanční poradenství neformálně pečujícím

Jak vyjít s financemi při neformální péči, předcházet finančním rizikům nebo zadluženosti? Poradíme vám i o jakou podporu žádat u státu, zaměstnavatele nebo jaké máte možnosti v rámci soukromého pojištění.

Více

Jak vám můžeme pomoci?

Využijte služeb naší poradny ZDARMA

Poradna

Naši odborníci jsou připraveni vám poskytnout komplexní poradenství v oblasti sociální, zdravotní, právní, finanční a psychologické. Čerpat můžete až 60 hodin služeb našich odborníků ZDARMA.

Jsme k dispozici také online prostřednictvím aplikací Whatsapp, Skype, Zoom a Microsoft Teams.

alt text alt text alt text alt text
Chci využít služeb poradny zdarma

Potřebujete rychlou radu?

Na co se nás nejčastěji ptáte?

Help linka na psychologické poradenství

Úterý - liché týdny 15:00 – 17:00

+420 602 620 308

Mgr. Hana Boháčková