Pro pečující

Vy pomáháte svým blízkým, my pomůžeme vám!

Ocitli jste se v situaci, kdy pečujete o blízkého člověka?

Pečujete o nemocného partnera, rodiče nebo handicapované dítě a chodíte do zaměstnání?

Poradna Starám se a pracuji nabízí své služby ZDARMA pro každého, kdo se snaží skloubit práci s péčí o osobu blízkou nebo osobu žijící ve společné domácnosti. Registrovaní klienti poradny mohou využít až 60 hodin konzultací s odborným týmem poradny!

Nabízíme komplexní odbornou pomoc i jednorázové konzultace:

 
Chci využít služeb poradny zdarma

Začínáte pečovat o osobu blízkou? Jaké by měly být vaše první kroky? V následujícím videu vám poradí Ing. Renata Kainráthová, naše expertka na sociální a zdravotní poradenství.

Neformálně pečujícím je téměř každý z nás, kdo pečuje o své stárnoucí rodiče nebo se stará o hendikepované nebo nemocné dítě či partnera nebo další rodinné příslušníky a členy společné domácnosti závislé na pomoci druhého. Například péče o stárnoucí příbuzné začíná zajištěním nákupů, úklidem domácnosti, zajištěním hotového jídla a později je to pomoc s oblékáním, osobní hygienou apod.
Přečtěte si desatero pro všechny, kteří začínají pečovat.

S čím vám můžeme pomoci?

Sociální a zdravotní poradenství pro neformálně pečující

Vyznat se v systému sociálních a zdravotních služeb může být oříšek. Pomůžeme vám najít tu nejvhodnější a poradíme vám, o jaké příspěvky budete moci žádat.

Více

Psychologická pomoc a podpora pro neformálně pečující

Víme, že starat se o své nejbližší a ještě zvládat práci může být vyčerpávající fyzicky i psychicky. Když už nevíte kudy kam, psychologickou pomoc najdete u nás.

Více

Právní podpora pro neformálně pečující

Myslíte, že si nemůžete dovolit právníka? V naší poradně dostanete zdarma právní pomoc a rady v oblasti sociální a zdravotní, pracovního práva a dalších od zkušených odborníků.

Více

Finanční poradenství neformálně pečujícím

Jak vyjít s financemi při neformální péči, předcházet finančním rizikům nebo zadluženosti? Poradíme vám i o jakou podporu žádat u státu, zaměstnavatele nebo jaké máte možnosti v rámci soukromého pojištění.

Více

Jak vám můžeme pomoci?

Využijte služeb naší poradny ZDARMA

Poradna

Naši odborníci jsou připraveni vám poskytnout komplexní poradenství v oblasti sociální, zdravotní, právní, finanční a psychologické. Čerpat můžete až 60 hodin služeb našich odborníků ZDARMA.

Jsme k dispozici také online prostřednictvím aplikací Whatsapp, Skype, Zoom a Microsoft Teams.

alt text alt text alt text alt text
Chci využít služeb poradny zdarma

Potřebujete rychlou radu?

Na co se nás nejčastěji ptáte?

Help linka na psychologické poradenství

Úterý (sudý týden) 15:00 – 17:00

+420 608 329 081

Mgr. Adriana De Martini

Úterý (lichý týden) 15:00 – 17:00

+420 602 620 308

Mgr. Hana Boháčková